Atletiko eliminisan, Savić isključen, Bajern rutinski

Plasman u četvrtfinale ranije su obezbijedili Porto, Liverpul, PSŽ, Borusija Dortmund, Real Madrid i Mančester siti

30592 pregleda 35 reakcija 9 komentar(a)

Fudbaleri Čelsija i minhenskog Bajerna posljednji su četvrtfinalisti Lige šampiona. Tim iz Londona je večeras u revanšu osmine finala na svom terenu savladao Atletiko Madrid (2:0), dok je Bajern bio bolji od Lacija (2:1).

Atletiko je u London došao sa jednim ciljem - da pobijedi. Ali, Madriđani nijesu ni zaprijetili Čelsiju. Doduše, "kolćonerosi" su u dva navrata u prvom poluvremenu tražil penal, nakon što su u šesnaestercu oboreni Luis Suares, pa Janik Karasko, ali je sudija Danijele Orsato odbio da pokaže na bijelu tačku.

Čelsi je poveo u 34. minutu - Kante je otklonio opasnost ispred svog šesnaesterca, lopta je došla do Kaija Haverca, koji je povukao kontru, proigrao Tima Vernera, a napadač asistirao Hakimu Ziješu za vođstvo "plavaca".

Čelsi - Atletiko Madrid grafika

Atletiko je u drugom poluvremenu najbolju šansu imao preko Feliksa u sudijskoj nadoknadi, ali je njegov udarac odbranio Mendi. Potom je Emerson u 94. minutu matirao Jana Oblaka i postavio konačan rezultat.

Atletiko je meč zavaršio sa igračem manje - Orsato je u 82. minutu isključio Stefana Savića zbog udaranja Antonija Ridigera.

Stefan Savić

A Bajern Minhen je rutinski odradio posao protiv Lacija. Bavarci su poveli u 32. minutu golom Roberta Levandovskog sa penala, da bi na 2:0 povisio Erik Maksim Čupo-Moting u drugom dijeli. Gol za Lacio postigao je Marko Parolo.

Bajern Minhen - Lacio grafika

Čelsi - Atletiko Madrid 2:0 (Ziješ 34, Emerson 94.)

Bajern Minhen - Lacio 2:1 (Levandovski 33, Čupo-Moting 73. - Parolo 82.)

Tok mečeva:

94. minut: Sve je ogotov. Čelsi vodi 2:0. Strijelac Emerson.

82. minut: Stefan Savić je dobio crveni karton, nakon što je udario Antonija Ridigera. U Minhenu je Lacio smanjio na 2:1 - strijelac Marko Parolo.

73. minut: Bajern je duplirao vođstvo. Gol je postigao Erik Maksim Čupo-Moting na asistenciju Davida Alabe.

Sredina drugog dijela igre. Atletiko nije zaprijetio Čelsiju, koji je imao dobre šanse preko Vernera i Ziješa.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme u Londonu i Minhenu. Čelsi vodi protiv Atletika golom Hakima Ziješa nakon dobro istrčane kontre u 34. minutu. Madriđani su u dva navrata tražili penal, nakon što su, prvo Suares, potom i Karasko oboreni, ali je sudija, Danijele Orsato oba puta signalizirao da nema jedanaesterca.

U Minhenu je prilično mirno. Bajern je poveo golom Levandovskog sa penala i rutinski privodi meč kraju.

34. minut. Poveo je i Čelsi. "Plavci" su realizovali kontru. Verner je asistirao Ziješu, koji je bio siguran.

33. minut: Bajern vodi 1:0. Robert Levandovski je realizovao jedanaesterac.

Prošlo je 20 mintua igre. Nema promjene rezultata, ali ni izglednih prilika.