Tandem Ivanović - Božović dovoljan za novu pobjedu Budućnosti

Lider savladao Jezero u Beranama 2:1

7317 pregleda 77 reakcija 2 komentar(a)
Potpisali trijumf u Beranama: Draško Božović i Igor Ivanović, Foto: FK Budućnost

Budućnost je u laganom ritmu savladala Jezero u Beranama (2:1) i stigla do 21. pobjede u 26 kola Telekom Prve crnogorske lige.

Aktuelni šampion nije poražen ni u 23. meču zaredom u CFL, pa je nastavio da pomjera granice u sezoni apsolutne dominacije.

Igor Ivanović je u 5. minutu udarcem sa 20 metara donio prednost "plavima", pa je već u uvodnom dijelu meča moglo da se nasluti da serija bez poraza neće biti prekinuta ni u duelu sa Plavljanima.

Podgoričani su do poluvremena postigli još jedan pogodak, i to iz penala koji je realizovao Draško Božović.

Upravo je iskusni vezista počeo akciju, nastavio je Ivanović i lansirao u šansu Petra Grbića, koji je fauliran.

Sudija Savo Vujović nije imao dilemu, a Božović je bez problema zatresao mrežu Jezera za 11. pogodak u sezoni.

Početkom nastavka je domaćin zbog isključenja Radoša Dedića ostao s igračem manje, ali je unio neizvjesnost u 80. minutu prije kraja.

Tada je visoki presing Jezera dao rezultat, a Miloša Dragojevića je matirao rezervista Edis Redžepagić.

Pobjeda lidera, ipak, nije bila ugrožena, pa je Jezero - koje je u zoni baraža za opstanak - sada šest bodova udaljen od Zete, koja je iznac crte.