Brutalni Levandovski: Od poljskog bombardera odbrane nema

Robert Levandovsjki stigao do 35 pogodaka i od rekorda Gerda Milera je udaljen svega pet golova

5003 pregleda 1 komentar(a)
Levandovskom u narednih osam utamica treba šest golova za rekord, Foto: AP

Bajern je rutinski slavio protiv Štutgarta na "Aliajnc areni" (4:0), iako je od 12. minuta imao igrača manje, kada je Kanađanin Alfonso Dejvis dobio direktni crveni karton.

Ali, od Roberta Levandovskog nema spasa - poljski bombarder je upisao treći het-trik ove sezone, pogađao u 18, 23. i 39. minutu.

Došao je do nevjerovatnog skora od 35 golova u prvenstvu, pet manje da izjednači apsulutni rekord Bundeslige, koji drži Gerd Miler.

stat

Ukupno, u dosadašnjem dijelu sezone, Levandovski je na 36 utakmica postigao 42 gola.

Protiv nemoćnih "švaba" upisao se i Serž Gnabri u 22. minutu.

Bajern je lider sa 61 bodom, četiri više do Lajpciga.

Ajntraht je sa 5:2 lavio protiv Union Berlina, uz dva gola i asistenciju sjajnog Portugalca Andrea Silve.

Dva gola postigao je i Norvežanin Erling Haland, drugi u 90. minutu, kojim je Dortmundu donio bod u Kelnu (2:2).

Volfsburg je pokazao da sa pravom "puca" na vrh tabele, pošto je slavio u Bremenu sa 2:1.