Evrogol Vuljaja riješio komšijski derbi - Dečić još za korak bliži Evropi

Dečić trećom uzastopnom pobjedom sve bliži odbrani druge pozicije

3958 pregleda 3 komentar(a)
Vuljaj je proslavio 10. gol, Foto: Luka Zeković

Dečić se vratio na drugu poziciju, pošto je u Tuzima bio bolji od susjeda sa Starog aerodroma, OFK Titograda - 1:0.

Gol odluke postigao je Kristijan Vuljaj, koji je sjajno iskoristio podatak da je sudija Milovan Milčačić opravdano pustio prednost, u trku ka golu koristio je sjajno postavljene saigrače da "lažnjacima" izbaci cjelokupnu odbranu gostiju i efektno i nebranjivo pogodi gol Sergeja Joksimovića u 81. minutu.

Dečić jeste bio bolji rival u drugom poluvremenu, nakon što je OFK Titograd imao inicijativu i jedinu pravu šansu u 10. minutu preko Ivana Novovića, koji je iz odlične pozicije sa 12 metara šutirao preko gola.

U nastavku je Dečić krenuo ofanzivnije, preko raspoloženog kapitena Džonatana Drešaja pravio je probleme desnoj strani odbrane gostiju. Bilo je i šansi na obje strane, ali je samo Vuljaj bio precizan.

Probali su gosti makar do boda, Miloš Brnović je raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora u 88. minutu, ali je sjajnom odbranom Stefan Popović sačuvao pobjedu Dečiću.