kvalifikacije za svjetsko prvenstvo

Počinju kvalifikacije za Katar: Pogledajte sastave reprezentacija u grupi G u kojoj je i Crna Gora

U srijedu počinju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, "sokoli" na startu gostuju Letoniji

11338 pregleda 51 reakcija 9 komentar(a)
Sa jednog od ranijih treninga reprezentacije (arhiva), Foto: Savo Prelević
Sa jednog od ranijih treninga reprezentacije (arhiva), Foto: Savo Prelević

Fudbalsku reprezentaciju Crne Gore naredne sedmice očekuje početak novog ciklusa i kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

"Sokoli", predvođeni novim selektorom, Miodragom Radulovićem kvalifikacije otvaraju u srijedu, gostovanjem Letoniji u Rigi (20.45), a potom ih očekuju dva meča, oba na domaćem terenu - protiv Gibraltara (27. 3. u 15 časova) i Norveške (30. mart u 20.45).

U grupi G su još Holandija i Turska.

A uoči početka kvalifikacija selektori su objavili spisak igrača na koje računaju u martovskom ciklusu.

CRNA GORA

Golmani: Milan Mijatović (MTK Budimpešta), Matija Šarkić (Šruzberi) i Miloš Dragojević (Budućnost).

Odbrana: Stefan Savić (Atletiko Madrid) Marko Simić (Liepaja), Žarko Tomašević (Astana), Adam Marušić (Lacio), Risto Radunović (FCSB), Igor Vujačić (Partizan), Momčilo Raspopović (Astra), Dušan Lagator (Visla Plok), Esteban Saveljić (Rajo Valjekano), Ilija Martinović (Maribor) i Marko Vukčević (Podgorica).

Sredina terena: Nikola Vukčević (Levante), Vladimir Jovović (Jablonec), Nebojša Kosović (Kairat), Aleksandar Boljević (Eupen), Aleksandar Šćekić (Partizan), Marko Bakić (Muskron), Sead Hakšabanović (Norčeping) Igor Ivanović (Budućnost) i Miloš Zečević (Rudar).

Napad: Fatos Bećiraj (Beni Jehuda), Stevan Jovetić (Monako), Dino Islamović (Rozenborg), Uroš Đurđević (Sporting Hihon) i Kristijan Vuljaj (Dečić).

Selektor: Miodrag Radulović.

HOLANDIJA

Golmani: Tim Krul (Norič), Jasper Silesen (Valensija) i Marten Setekelnburg (Ajaks).

Odbrana: Jul Veltman (Brajton), Patrik van Anholt (Kristal Palas), Oven Vajndal (AZ Alkmar), Dejli Blind (Ajaks), Denzel Damfris (PSV Ajndhoven), Matajs de Liht (Juventus), Džeremaja Sent Juste (Majnc) i Keni Tete (Fulam).

Sredina terena: Žoržinjo Vajnaldum (Liverpul), Rajan Gravenrberh (Ajaks), Davi Klasen (Ajaks), Doni van de Bek (Mančester Junajted), Frenki de Jong (Barselona) i Marten de Ron (Atalanta).

Napad: Stiven Berhujs (Fajenord), Memfis Depaj (Lion), Kalvin Stengs (AZ Alkmar), Donjel Malen (PSV Ajndhoven), Luk De Jong (Sevilja), Stiven Bregvajn (Totenhem) i Rajan Babel (Galatasaraj).

Selektor: Frank de Bur.

TURSKA

Golmani: Mert Gunok (Istanbul Bašakšehir), Ugurdžan Čakir (Trabzon), Altaj Bajindir (Fenerbahče) i Gokhan Akan (Rize).

Odbrana: Zeki Čelik (Lil), Nazim Sangare, Čaner Erkin (Fenerbače), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Liverpul), Mert Muldur, Kan Ajhan (Sasuolo), Čaglar Sojundžu (Lester) i Umut Meras (Avr).

Sredina: Okaj Jokuslu (VBA), Tajlan Antaljali, Emre Kilinč (Galatasaraj), Dorukhan Tokoz (Bešiktaš), Ozan Tufan, Irfan Džan Kahveči (Fenerbahče), Orkun Kokču (Fejnord), Jusuf Jaziči (Lil), Halil Akbunar (Goztepe), Hakan Džalhanoglu (Milan), Deniz Turuc (Istanbul Bašakšehir).

Napad: Burak Jilmaz (Lil), Enes Unal (Hetafe), Kenan Karaman (Fortuna Diseldorf) i Dženk Tosun (Bešiktaš).

Selektor: Senjol Guneš.

NORVEŠKA

Golmani: Rune Jarštajn (Herta), Andre Hansen (Rozenborg), Sten Gritebust (Kopenhagen)

Odbrana: Kristofer Klason (Valerenga), Birger Meling (Nim), Haitam Alesami (Rostov), Martin Lines (Galatasaraj), Jonas Svenson (AZ Alkmar), Julijan Rajerson (Union Berlin), Kristofer Ajer (Seltik), Stefan Strandberg (Ural), Ruben Gabrijelsen (Tuluz), Stijan Gregersen (Molde), Marijus Lode (Bode), Leo Ostigard (Koventri).

Vezni red: Fredrik Midtsje (AZ Alkmar), Matijas Norman (Rostov), Morten Torsbi (Sampdorija), Iver Fosum (Alborg), Patrik Berg (Bode), Martin Edegard (Arsenal), Sander Berge (Šefild junajted), Mohamed Eljunusi (Seltik), Jens Peter Hauge (Milan), Mats Meler Deli (Nirnberg)

Napad: Erling Haland (Borusija Dortmund), Aleksander Sorlot (Lajpcig), Džošua King (Everton), Jirgen Strand Larsen (Groningen), Kristijan Torstved (Genk), Tokmak Nguen (Ferencvaroš).

Selektor: Stale Solbaken.

LETONIJA

Golmani: Pavels Šteinbors (Jagielonija), Roberts Ozols (Riga FC), Krišjanis Zviedris (FK Liepaja).

Odbrana: Vitalijs Maksimenko (NK Olimpija Ljubljana), Kaspars Dubra (FC Aleksandrija), Aleksandrs Solovjovs (RFS), Igors Tarasovs (Etnikos), Roberts Savalnijeks (RFS), Marcis Ošs (Lugano), Raivis Andris Jurkovskis (Dandalk), Antonijs Černomordijs (Riga FC), Vladislavs Fjodorovs (Riga FC).

Sredina terena: Arturs Zjuzins (RFS), Janis Ikaunijeks (KuPS), Vladimirs Kamešs (Riga FC), Andrejs Ciganiks (Zorja), Kristers Tobers (Lehija Gdanjsk), Martinš Kigurs (Liepaja), Krišs Karklinš (Liepaja), Eduards Emsis (Noa), Alvis Jaunzems (Valmijera) i Daniels Ontužans (Bajern Minhen II).

Napad: Aleksejs Saveljevs (Mantova 1911 S.S.D), Davis Ikaunijeks (Liepaja), Vladislavs Gutkovskis (Rakuv Čenstohova), Roberts Uldrikis (Sion) i Raimonds Krollis (Valmijera FC).

Selektor: Dainis Kazakevičs.

GIBRALTAR

Golmani: Dejl Koling (Glentoran), Bredli Banda (Links) i Kajl Goldvin (Linkoln Red Imps).

Odbrana: Li Ensli (Blekburn U23), Džejsi Olivero (Evropa), Itan Džoli (Evropa), Džejmi Bosio (Lajons), Skot Vajzman (Linkoln Red Imps), Erin Barnet (Sent Džozef), Bred Pauer (Links), Ajmen Mueli (Sent Džozef), Kivan Ronko (Mons Kalp), Entoni Mulds (Sent Džozef), Džared Buhagir (Lajons), Itan Santos (Mons Kalp), Roj Čipolina (Linkoln Red Imps), Julian Valarino (Links), Džek Sardžent (Linkoln), Itan Brito (Linkoln Red Imps) i Kenet Čipolina (Sent Džozef).

Sredina trena: Lijam Voker (Evropa), Alen Pons (Sent Džozef), Ajub El Hmidi (Mons Kalp), Džeron Vinet (Magpajs), Skot Balantajn (Mančester 62), Grejem Torilja (Linkoln Red Imps), Kijan Ronan (Linkoln Red Imps) Endrju Ernandes (Sent Džozef), Entoni Ernandes (Linkoln Red Imps) i Mohamed Badr (Evropa).

Napad: Tjej De Bar (Linkoln Red Imps), Dilan Pikok (Lajons), Džejmi Kumbes (Linkoln Red Imps), Kajl Kašaro (Linkoln Red Imps), Dilan Borg (Evropa), Li Kašaro (Linkoln Red Imps) i Kelvin Morgan (Magpajs).

Selektor: Hulio Sesar Ribas.

RASPORED U MARTOVSKOM CIKLUSU KVALIFIKACIJA

1. KOLO - 24. MART

Turska - Holandija (18.00)

Letonija - Crna Gora (20.45)

Gibraltar - Norveška (20.45)

2. KOLO - 27. MART

Crna Gora - Gibraltar (15.00)

Holandija - Letonija (18.00)

Norveška - Turska (18.00)

3. KOLO - 30. MART

Gibraltar - Holandija (20.45)

Crna Gora - Norveška (20.45)

Turska - Letonija (20.45)

Standings provided by SofaScore LiveScore
Preporučujemo za Vas