"Lisice" posljednje do polufinala - Lester dobio Mančester junajted

Lester dobio Mančester juanjted i zakazao utakmicu sa Sautemptonom, u drugom polufinalu Čelsi protiv Mančester sitija

3783 pregleda 0 komentar(a)
Iheanaču dva gola i asistencija u velikoj pobjedi, Foto: REUTERS

Fudbaleri Lestera posljednji su polufinalisti najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu, pošto su na "King paueru" savladali Mančester junajted sa 3:1.

"Lisice" su u drugom poluvremenu riješile meč, jer je na pluvremenu bilo 1:1.

Iheanačo je postigao vodeći gol u 24. minutu, da bi 14 minuta kasnije izjednačio Grinvud.

Na poluvremenu je obavljen i žrijeb, u kojem je pobjednik posljednejg četvrtfinala imao sreće - znalo se da ga u polufinalu čeka Sautempton, dok je drugi par veliki derbi između Mančester sitija i Čelsija.

"Lisice" su imale više žara i svježine, jer su "đavoli" imali težak meč u Milanu u Ligi Evrope, koji su dobili sa 1:0, pa su domaći igrači bili opasniji.

I realizovali su dvije šanse, prvo Tilemans u 52. minuti na asistenciju Iheanača, koji je u 78. postavio konačan rezultat.