Milan preokrenuo u Firenci i jedini prijeti Interu

MIlan savladao Fiorentinu sa 3:2

4512 pregleda 0 komentar(a)
Pulgar i Ibrahimović su bili najzapaženiji do poluvremena, Foto: REUTERS

Inter je odmarao zbog problema sa koronom a MIlan je to iskoristio da pobjedom u Firenci od 3:2, primakne se lideru i najvećem rivalu.

Fiorentina je od starta krenula "otvorenog garda", stvarala je šanse ali i promašivala, dok je Milan bio konkretniji pa je iz prve šanse Zlatan Ibrahimović izbjegao ofsajd i neodbranjivo pogodio u 9. minutu.

Fiorentina nije odustajala od napadačkog stila i Pulgar je u 17. minutu postavio rezultat poluvremena, u kojem je Ibrahimović pogodio prečku.

U nastavku je Fiorentina prva došla go gola, preko Riberija na sjajni povratni pas Dušana Vlahovića u 51. minutu, ali nije željela da brani prednost.

To je Milan iskoristio da preko Brahima Dijasa u 57. i evrogolom Hakana Džalhanoglua u 72. minutu preokrene i dobije utakmicu.