Iznenađenje u grupi G: Turska ubjedljiva protiv Holandije, het-trik Jilmaza

Turci slavili 4:2 i najavili veliku borbu za jedno od prva dva mjesta u grupi G u kojoj je i Crna Gora

12562 pregleda 4 komentar(a)
Slavlje fudbalera Turske, Foto: Reuters

Počele su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u evropskoj zoni i već na startu neočekivan rezultat - Turska je na domaćem terenu u okviru grupe G sa 4:2 savladala Holandiju.

Riječ je o grupi u kojoj je i Crna Gora, a ovaj rezultat već najavljuje veliku borbu za jedno od prva dva mjesta.

Heroj Turske je Burak Jilmaz, koji je upisao het-trik, a prvi gol postigao u 15. minutu, nakon jedne kontre, kada je poslije njegovog udarca lopta okrznula Matajsa de Lihta i završila u mreži.

Na 2:0 povisio je još jednim golom Jilmaz. Igrao se 35. minut kada je napadač Lila realizovao jedanaestrac. Prethodno je Donjel Malen oborio Okaja Jokušlua.

Već na startu drugog poluvemena 3:0 za domaću ekipu - Hakan Džalhanoglu je preciznim udarcem sa oko 25 metara matirao Tima Krula.

U finišu meča bilo je malo neizvjesnosti - prvo je Davi Klasen smanjio u 75, potom minut kasnije gol postigao i Luk de Jong, ali je sve dileme otklonio Jilmaz trećim i najljepšim pogotkom na utakmici - iz slobodnog udarca u 81. minutu susreta. Treba dodati i da je Ugurdžan Čakir, uz pomoć stative odbranio penal Memfisu Depaju u 94. minutu.

U narednom kolu, u subotu Turska gostuje Norveškoj, Holandija dočekuje Letoniju.