Simić postiže gol za 2:1, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.03.2021. 17:01h
Završeno
16:53h

Dva meča - šest bodova. Zadatak i obaveza su ispunjeni - Crna Gora je, nakon Letonije, pobijedila i Gibraltar 4:1 pod Goricom i sa maksimalnim učinkom dočekuje Norvešku u utorak.

Crnogorska selekcija bila je sigurna u duelu sa autsajderom, uz 15-ak minuta nervoze nakon šokantnog izjednačenja gostiju.

Bećiraj je sredinom poluvremena "načeo" rivala, da bi debitant Vulaj serijom grešaka, na kraju i faulom za penal, zakomplikovao meč.

Srećom po "sokole", baš kao i u Rigi, do poluvremena je situaciju relaksirao Simić, golom za 2:1.

U nastavku nije bilo ni dileme, ni nervoze, Tomašević i Jovetić su donijeli ubjedljiv trijumf.

stat
Izmjena: 17:01h
16:51h

90+2. minut - stativa Jovetića, sjajan šut sa 20-ak metara...

16:40h

80. minut - nova majstorija Jovetića, 31. gol u reprezentaciji, u 60. nastupu. Efektan pogodak iz slobodnog udarca sa lijeve strane i ivice šesnaesterca.

Izmjena: 16:44h
16:36h

76. minut - debi Ilije Martinovića, izlazi Đurđević.

16:33h

73. minut - Golman Goldvin je najbolji pojedinac meča, sjajna intervencija nakon šuta glavom Jovetića.

16:28h

Lagan ritam meča, razlika je i u kvalitetu i u rezultatu...

16:24h

Pokušaj Jovovića iz daljine, zatim je izblokiran i Đurđević. Još 25 minuta...

16:19h

59. minut - umjesto Hakšabanovića ulazi Boljević, ulazi Lagator umjesto Kosovića.

16:14h

Više ne bi trebalo, ni smjelo, da bude neizvjesnosti, opasnosti i nervoze...

16:12h

53. minut - 3:1, Hakšabanović korner, Žarko Tomašević je efektno pogodio. Njegov peti gol u nacionalnom timu.

Izmjena: 16:17h
16:12h

52. minut - dobar pokušaj Jovetića sa 20 metara, opet je dobar Goldvin na golu.

16:11h

Sve je isto u drugom poluvremenu. Crna Gora napada, gosti povučeni, bez napadačkih ambicija, očigledno je da šansu traže isključivo iz prekida - takve situacije ne smiju da se dogode.

16:04h

Ulazi Jovetić za drugih 45 minuta. Izašao je Bećiraj.

15:46h

Crna Gora vodi protiv Gibraltara na poluvremenu 2:1.

Autsajder je otvoren na vrijeme, sredinom poluvremena golom Bećiraja, ali su gosti šokantno izjednačili nakon serije grešaka debitanta Vulaja, koji je zamijenio povrijeđenog Bakića.

Olakšanje je donio Marko Simić u 42. minutu.

Marko Simić
15:43h

43. minut - 2:1, Marko Simić glavom na centaršut Kosovića. Kakvo olakšanje, nakon šokantnog izjednačenja.

Izmjena: 15:45h
15:41h

42. minut - odličan šut Jovovića, brani Goldvin.

15:39h

Ništa se ne događa nakon izjednačenja Gibraltara, gol je potpuno poremetio ritam meča.

15:29h

30. minut - 1:1, Stajč iz penala.

Serija grešaka debitanta Vulaja, koji je dobio i žuti karton.

Izmjena: 15:36h
15:28h

Penal za Gibraltar - Vulaj je povukao za dres igrača Gibraltara, sudija Šutengruber pokazao na bijelu tačku.

Vulaj je prethodno i izgubio loptu u opasnoj zoni, napravio faul iz koga su gosti izveli prekid.

Izmjena: 15:39h