Barsa se vratila pobjedama, Atletiko slavio treći put zaredom

Lider bolji od Viljareala golovima Suaresa i Mesija
Viljareal - Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2017. 21:49h

Barselona se vratila pobjedama nakon dva remija i sačuvala prednost u odnosu na pratioce.

Lider Primere je slavio na gostovanju Viljarealu sa 2:0, a sve se promijenilo onog trenutka kada je Raba u 60. minutu dobio crveni karton zbog faula nah Busketsom kod rezultata 0:0.

Od tog trenutka je bilo samo pitanje trenutka kada će da kapitulira odbrana "žute podmornice.

Вильярреал - Барселона. Обзор матча. Ла Лига 2017/18. Тур 15 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Luis Suares se u 72. ušetao u gol, a trijumf je obezbijedio Mesi 11 minuta kasnije.

Barsa ima 39 bodova, pet više od Valensije, a šest od Atletiko Madrida koji je ranije danas savladao Betis u Andaluziji za treću pobjedu zaredom.

Jedini pogodak dao je Njiges u 29. minutu na asistenciju Vrsaljka.

Stefan Savić je odigrao 90 minuta na stadionu "Benito Viljamarin".

A seriju od šest mečeva bez trijumfa u ligi je prekinuo Atletik Bilbao.

Baski su trijumfovali protiv Levanteu sa 2:1 pogocima Arica Aduriza i autogolom Serhija Postiga.

Nakon sedam uzastpnoh poraza na gostovanjima, konačno je krenulo i Malagi, koja je osvojila tri važna boda na "Anoeti" protiv Sosijedada.