CR7 ovo do sada nije doživio: Remi Srbije i Portugala uz nepriznat čist gol Ronaldu

U Begradu je bilo 2:2, Aleksandar Mitrović srpski rekorder

18726 pregleda 71 reakcija 70 komentar(a)

Portugal je imao prednost od dva gola u Beogradu, vodio je 2:0 na poluvremenu golovima Dioga Žote, ali je Srbija pronašla način da izbjegne poraz.

Nova formacija u nastavku je dala rezultat Draganu Stojkoviću Piksiju, ritam je promijenio ulazak Nemanje Radonjića, pa su "orlovi" izvukli bod - bilo je 2:2, golovima Aleksandra Mitrovića i Filipa Kostića.

A da ima VAR tehnologije u kvalifikacijama, ili makar "goal-line" tehnologije, Portugal bi večeras osvojio sva tri boda na stadionu "Rajko Mitić", jer u posljednjim sekundama meča nije priznat čist gol Kristijanu Ronaldu.

Stefan Mitrović je u tom 93. minutu udario loptu tek nakon što je prešla gol-liniju poslije šuta portugalskog asa.

Ronaldo je zbog žestokog prigovora dobio žuti karton, kasnije je i bacio kapitensku traku na travu stadiona "Rajko Mitić".

Mitrović je pogodio 39. put u nacionalnom timu i najbolji je strijelac Srbije u istoriji... Do večeras je bio izjednačen sa Stjepanom Bobekom.

U istoj grupi, Luksemburg je osvojio Dablin - bio je bolji od Republike Irske 1:0, jedini pogodak je postigao Žerson Rodrigeš u 85. minutu.

Češka i Belgija su u Pragu podijelili bodove - 1:1.

Lukaš Provod je donio prednost domaćinu, a "crvene đavole" je poraza spasao Romelu Lukaku.

Malta je imala dva gola prednosti na gostovanju Slovačkoj, ali su David Strelec i Milan Škrinjar pogađali za remi - 2:2.