Kelnu malo i 3:0, Hanover dobio Hofenhajm

Na kraju su "jarčevi" izgubili sa 4:3...
59 pregleda 0 komentar(a)
Keln - Frajburg, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2017. 19:11h

Keln i dalje čeka na prvu pobjedu u Bundesligi ove sezone, a bio je nikad bliži da je ostvari u spektakularnom meču protiv Frajburga na svom terenu.

"Jarčevi" su nakon pola sata igre vodili sa čak 3:0, ali su gosti došli do jednog od najvećih preokreta u istoriji - slavili su sa 4:3 i ostavili Keln na svega tri boda u dosadašnjem dijelu sezone.

Klinter, Giurasi i autogol Stenka donijeli su domaćinu velika tri pogotka prednosti i niko na "Rajn enerdži stadionu" nije ni slutio šta se sprema u nastavku...

Petersen je u 39. smanjio na 3:1, a onda je u finišu i kompletirao het-trik nakon što je oba gola dao iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Pored visokog napadača mrežu Kelna je zatresao i Haberer.

Frajburg je ovim trijumfom ostao na 16. mjestu sa dva boda više od Verdera...

Hanover je savladao Hofenhajm golovima u drugom poluvremenu.

Strijelci su bili Fulkrug u 59. i Harnik u 85. minutu, pa je Hanover prekinuo niz od četirri utakmice bez trijumfa, u kojem je upisao tri poraza.

Augsburg je remizirao sa Hertom (1:1).