Sudija oduzeo pobjedu Liverpulu u derbiju Mersisajda

56 pregleda 0 komentar(a)
liverpul everton, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2017. 16:19h

Prvi od dva velika derbija Premijer lige završen je bez pobjednika, a fudbaleri Liverpula i Jirgen Klop dugo će se pitati kako su dozvolili gradskom rivalu Evertonu da uzme bod na "Enfildu" - 1:1.

Uperiće prstom u sudiju Krega Pousona, s pravom - Pouson je dosudio, najblaže rečeno, diskutabilan penal, nakon duela Lovrena i Kalverta-Luina.

Hrvatski defanzivac naslonio je ruke na mladog napadača, koji je pao, a arbitar dosudio jedanaesterac.

Da sve bude još gore, strijelac za izjednačenje bio je Vejn Runi, prvim golom protiv najvećeg rivala i Evertona, njegovog prvog i sadašnjeg, i Mančester junajteda, njegovog bivšeg kluba.

Klop može da traži krivca i u svojim igračima, koji su veliku nadmoć i mnogo opasnih situacija pretvorili u samo jedan gol.

Dao ga je sjajni Mohamed Salah.

Trener Liverpula će, takođe, morati i da razmisli da li je dobro odlučio što je Kutinja i Firmina ostavio na klupi, a uveo ih tek u drugom poluvremenu...

Arsenal je izvukao živu glavu u Sautemptonu i osvojio bod, golom Olivijea Žirua u 88. minutu.

Domaćin je vodio od trećeg minuta, pogotkom koji je postigao Čarli Ostin.

Vengerov tim je odigrao prosječnu utakmicu, sa loptom u posjedu, ali bez ideja i velikih šansi.

Žiru je, međutim, bio džoker Arsenala, po ko zna koji put u karijeri...

Sautempton – Arsenal 1:1

Ostin 3. – Žiru 88.

Liverpul – Everton 1:1

Salah 42. - Runi 76. (penal)

Mančester junajted - Mančester siti (17.30)

Juče: Vest Hem - Čelsi 1:0, Barnli - Votford 1:0, Kristal palas - Bornmut 2:2, Hadersfild - Brajton 2:0, Svonsi - VBA 1:0, Totenhem - Stouk 5:1, Njukasl - Lester 2:3.