Čudesni Sorentino zaustavio Romu, Napoliju samo bod, Milan konačno slavio

Inter ostao lider i nakon 16. kola
Napoli - Fiorentina, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2017. 21:52h

Napoli je propustio šansu da se vrati na prvo mjesto, ali trener Mauricio Sari vjerovatno u ovom trenutku najmanje brine zbog pozicije na tabeli.

"Azuri" su odigrali bez golova protiv Fiorentine na svom terenu i potvrdili da su u krizi, jer im je ovo treći meč zaredom u kojem nisu slavili, ako se računa i duel sa Fejnordom u Ligi šampiona.

Napoli protiv "viole" nije ni zaslužio više od boda, iako je napadao 90 minuta.

Šanse su, međutim, izostale, pa je Napoli morao da se suoči sa novim remijem i trećom utakmicom u sezoni (nakon duela sa Interom i Juventusom) u kojoj nije zatresao mrežu protivnika.

"Prvo poluvrijeme je bilo dosta loše, drugo mnogo bolje. Znam da smo mogli i bolje, ali ekipa je imala karakter koji želim da vidim u svakom trenutku. Fiorentina je odigrala dobar meč, stvorila nam je probleme", rekao je Sari.

Napolitanci i dalje imaju bod manje od lidera Intera, ali i jedan više od Juvea.

Dva boda je izgubila i Roma, i to protiv Kjeva u Veroni (0:0).

Junak meča bio je golman domaćih Stefano Sorentino, koji je imao bar tri blistave intervencije, od kojih se odbrana nakon šuteva Žersona i Patrika Šika mogu opisati i kao čudo.

"Jasno je da smo izgubili dva boda. Imali smo dovoljno prilika da damo gol i slavimo, ali nismo ih iskoristili. Jurili smo trijumf, držali smo Kjevo na njegovoj polovini i jedina stvar koja nije pozitivna iz ove utakmice je rezultat", istakao je trener Rome Euzebio di Franćesko.

"Vučica" je tako ostala na pet bodova minusa u odnosu na Inter, s tim što ima i meč manje.

Inter, Napoli, Juventus i Roma su mečeve istog kola završili rezultatom 0:0 prvi put još od sezone 1965/66.

Prvu pobjedu pod komandon Đenara Gatuza ostvario je Milan, iako nije blistao ni protiv Bolonje.

Na kraju je bilo 2:1, uz dva gola Đakoma Bonaventure.

Spal je izvukao bod u duelu sa Veronom, iako je do 86. minuta gubio sa 2:0 (2:2), dok je Udineze opravdao ulogu favorita protiv Beneventa - bilo je 2:0.

Valter Zenga je misiju na klupi Krotonea počeo porazom - njegov tim je izgubio od Sasuola u Ređo Emiliji sa 2:1.

Kjevo - Roma 0:0

Napoli - Fiorentina 0:0

Spal - Verona 2:2

Paloski 86, Antenući (penal) 88 - Ćerći (penal) 55, Kaseres 69.

Udineze - Benevento 2:0