Puki spriječio maksimalan učinak favorita, Zlatan opet nindža

Švedskoj lako na Kosovu, Finska "otela" Ukrajincima dva boda

8416 pregleda 6 komentar(a)
Pukijev treći gol na dvije utakmice, Foto: REUTERS

Poput popodnevnog, i u večernjim utakmicama kvalifikacija za Muindijal u Kataru 2020. godne, favoriti su opravdali očekivanja. Osim Ukrajine, koja je nakon remija u Francuskoj (1:1), identično kući odigrala sa Finskom.

Ekipa Andrija Ševčenka je uspjela da povede u 80. minutu preko Šahtjorovog brazilca Moraesa, ali je Mikolenko skrivio penal i isključenje, a u 89. je Temu Puki nastavio golgeterski niz, jer je i u remiju sa BiH postigao oba gola.

Njemci su slavili u Rumuniji ranim pogotkom Gnabrija. To je od prethodnog Mundijala u Rusiji bio njegov 18. gol, u 17. nastupu u nacionalnom dresu.

Švedska je bila neumoljiva na gostovanju Kosovu (3:0), a asistent kod prvog pogotka bio je Zlatan Ibrahimović.

Još jednim potezom nindže!

Poljska je uz dva gola Levandovskog dobila Andoru sa 3:0, dok je Italija slavila u Bugarskoj sa 2:0. Sjeverna Makedonija je sa 5:0 dobila Lihtenštajn, a Mađari su slavili na San Marinu sa 3:0.

Švajcarska je golom Šaćirija u 2. minutu dobila Litvaniju (1:0), a remijem je okončan duel Izraela i Škotske (1:1).

Austrija je preokretom dobila Farska Ostrva sa 3:1.