Poraz Crne Gore: Norveška odnijela bodove iz Podgorice

Jedini gol postigao Aleksander Serlot u 35. minutu

70792 pregleda 283 reakcija 152 komentar(a)
Ažurirano: 30.03.2021. 22:48h
Završeno
22:36h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Norveške 1:0 u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Gol odluke postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu.

Crna Gora - Norveška

Norveška je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala više loptu u posjedu, djelovala opasnije i zasluženo povela.

"Sokoli" su u prvih 45 minuta najbolju priliku imali preko Uroša Đurđevića u 25. minutu, kojem je Rune Jarštajn odbranio udarac.

U drugom dijelu Crna Gora je krenula ofanzivnije i već u 49. minutu imala veliku šansu - Adam Marušić je centrirao, Stevan Jovetić glavom šutirao, ali je golman Norveške odbranio.

Jovetić je bio najopasniji igrač, imao je nekoliko šansi, ali nije uspio i večeras da zatrese mrežu. Osim njega dobru priliku imao je Stefan Savić u 75. minutu, ali je Jarštajn ponovo bio na pravom mjestu.

U finišu je Norveška mogla do drugog gola, ali je Džošua King pogodio prešku.

Nakon tri odigrana meča Crna Gora i Norveška imaju po šest bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju prvog septembra kada će Crna Gora gostovati Turskoj, dok Norveška na svom terenu igra sa Holandijom.

22:30h

89. minut - Strandberg umjesto Eljunusija.

Gibraltar - Holandija 0:7, drugi gol Depaja.

22:27h

Holandija je postigla i šesti gol protiv Gibraltara. Strijelac Van de Bek.

22:18h

81. minut - Igor Ivanović umjesto Kosovića, Aleksandar Boljević mijenja Hakšabanovića.

U Norveškoj Džošua King umjesto neprimjetnog Halanda, Lines umjesto Edegorda.

A u Istanbulu je Letonija izjednačila protiv Turske - 3:3. Ikaunijeks je strijelac.

22:15h

75. minut - prilika za Stefana Savića. Štoper Atletika šutriao je glavom, ali je Jarštajn još jednom intervenisao.

22:10h

69. minut - još jednom je pokušao Jovetić, ali ponovo Jarštajn brani.

22:07h

67. minut - umjesto Svensona ulazi Rajerson, a Berg je ustupio mjesto Midtsjou.

Holandija je povela 5:0 protiv Gibraltara. Malen je strijelac.

22:03h

63. minut - Dino Islamović ulazi umjesto Đurđevića, a Vladimir Jovović umjesto Lagatora.

Holandija se razigrala protiv Gibraltara i povela 4:0. Treći gol postigao je Depaj, četvrti Vajnaldum.

22:02h

61. minut - Norveška je povukla kontru, lopta je došla do Halanda, koji je šutirao preko gola.

21:59h

59. minut - prošao je Hakšabanović, ušao u šesnaesterac, ali je šutirao pored gola.

U međuvremenu, Letonija je smanjila protiv Turske na 3:2. Uldirikis je pogodio.

21:57h

Holandija vodi 2:0 protiv Gibraltara. Luk de Jong je strijelac.

21:53h

Turska je povela protiv Letonije 3:1. Burak Jilmaz je realizovao jedanaesterac.

21:52h

52. minut - probao je Šćekić, ali je njegov udarac završio preko gola.

21:50h

49. minut - velika šansa za Crnu Goru. Marušić je centrirao, Jovetić glavom pucao, ali je Jarštajn odbranio. Najbolja šansa za "sokole" na večerašnjem meču.

21:48h

48. minut - Norveška je imala šansu. Haland je primio loptu, ali je šutirao pored gola.

21:46h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:31h

Završeno je prvo poluvrijeme. Norveška vodi 1:0, golom Serlota u 35. minutu.

Norvežani su imali veći posjed lopte, bili su konkretniji i opasniji, dok je Crna Gora najbolju šansu imala u 25. minutu, ali je Đurđević bio neprecizan.

21:26h

I Holandija je povela protiv Gibraltara. Pogodio je Berghuis.

21:22h

U grupi G Turska vodi protiv Letonije 2:1: Turci su poveli 2:0 golom Džalhanoglua, smanjio je Savalnijeks.

21:19h

35. minut - Norveška vodi 1:0, strijelac Serlot.  Loptu je sa lijeve strane povukao Meling, dodao do Eljunusija, koji je ušao u šesnaesterac i asistirao Serlotu, a napadač Lajpciga je pogodio mrežu Crne Gore.