"Azuri" nepobjedivi pod Manćinijem, Grizman presudio Bosancima, Poljaci mučili Englesku

Španija je sa 3:1 savladala Kosovo u grupi B

5721 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje italijanskih fudbalera, Foto: Reuters

Francuska, Italija, Španija i Engleska opravdale su status favorita na zatvaranju prvog, martovskog kruga kvalifikacija za Mundijal, dok je Njemačka senzacionalno poražena od Sjeverne Makedonije u grupi J, u kojoj je nakon tri kola senzacionalni lider Jermenija, sa maksimalnim učinkom.

Francuzi su golom Antoana Grizmana pobijedili Bosnu i Hercegovinu u gostima 1:0 i imaju komotnu situaciju u grupi D – sedam bodova iz tri meča.

Četiri manje ima Ukrajina, koja je na startu igrala 1:1 sa „trikolorima“ na strani, a zatim kod kuće upisala dva remija, sa Finskom i večeras sa Kazahstanom (1:1).

Finci iz dva meča imaju dva boda, BiH i Kazahstan po jedan.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Italija je nastavila niz nepobjedivosti pod vođstvom Roberta Manćinija, pobjedom nad Litvanijom u gostima 2:0.

Stefano Sensi je ušao na poluvremenu i pogodio minut kasnije, a Ćiro Imobile iz penala u 94. minutu ovjerio treći trijumf u grupi C. "Azuri" su neporaženi 25 utakmica u nizu, ovo im je bila 20. pobjeda.

Tri pobjede u grupi I ima Engleska, koja je savladala oslabljenu Poljsku, bez Levandovskog, na Vembliju sa 2:1.

Hari Kejn je u prvom poluvremenu iz penala doveo domaćina do prednosti, da bi Moder, nakon greške Stonsa i asistencija Milika, izjednačio.

Pobjedu Englezima donio je Hari Megvajer u 85. minutu.

Španija je sa 3:1 savladala Kosovo u grupi B. Nove snage „furije“ – Dani Olmo i Feran Tores donijeli su dva gola prednosti, Halimi je smanjio u 70. minutu, a Đerar Moreno postavio konačan rezultat.

Iznenađujuće ubjedljivu pobjedu ostvarila je Danska u Beču protiv Austrije u grupi F – čak 4:0.

Danci su četiri gola postigli od 58. do 74. minuta, a prevagu je donio Andreas Skov Olsen, vezista Bolonje, koji je postigao dva gola – prvi samo dva minuta nakon što je ušao sa klupe.