Ajntraht i Silva otpisali Borusiju i Halanda iz Lige šampiona

Ajntraht slavio u Dortmundu i stekao sedam bodova prednsoti u borbi za Ligu šampiona

3257 pregleda 0 komentar(a)
Andre Siva pogađa za Ligu šampiona, Foto: Twitter

U borbi za četvrtu poziciju i učešće u Ligi šampiona Ajntraht je znalački iskoristio brojne probleme Borusije i slavio je u Dortmundu - 2:1.

Bio je domaćin bolji rival, nekoliko brzopletih i loših poteza u završnici držala su rezultatski egal, a onda je na scenu stupio srpski intrnacionalac Fiip Kostić, koji je probio po lijevoj strani, sjajno ubacio, a Šulc ispred Andrea Silve nespretno intervenisao i ubacio loptu u svoju mrežu u 11. minutu za 0:1.

Dortmund je nastavio u istom ritmu i u finišu poluvremena Mats Humels se najbolje sanšao i loptu iza leđa efektno sproveo u mrežu.

U nastavku su gosti bili opasniji i nakon poništenog gola Ilsankeru, Luka Jović je propustio da realizuje dvije šanse.

Portugalac Andre Silva je bio spretniji i u 87. je na asistenciju Kostića pogodio 22. gol ove sezone i pretekao je Halanda, koji je ostao na 21.

A Ajntraht je na 50 bodova, sedam više od Dortmunda na sedam utakmica do kraja.

Bajer je dobio nejaki Šalke sa 2:1, Augsburg je identično slavio protiv oslabljenog Hofehajma, dok je Arminija remizirala u Majncu (1:1).

Volfsburg je učvrstio treću poziciju pobjedom nad Kelnom (1:0).