Postigli četiri gola, a mogli i više: Sutjeska moćna na Starom aerodromu

OFK Titograd - Sutjeska 0:4. Golove postigli Aleksa Marušić, Stefan Cicmil, Božo Marković i Dragan Grivić

2772 pregleda 0 komentar(a)

Sutjeska je danas prekinula niz od tri meča bez pobjede u Telekom Prvoj crnogorskoj ligi, ubjedljivo u gostima savladala OFK Titograd 4:0 i približila se drugoplasiranom Dečiću na dva boda zaostatka.

Nikšićani su nakon današnjeg trijumfa odmakli najbližim pratiocima, Podgorici i Rudaru na šest bodova prednosti.

Tim Miljana Radovića postigao je na Starom aerodromu po dva gola u oba poluvremena, a prvi već poslije 16 sekundi igre kada je mrežu pogodio Aleksa Marušić nakon asistencije Nikole Stijepovića.

Već u petom minutu 2:0 za goste - Rene Mihelič je izveo korner, a Stefan Cicmil duplirao vođstvo.

I drugo poluvrijeme bilo je identično kao prvo. Nakon dva minuta igre Božo Marković je iskoristio centaršut Dragana Grivića i postigao 14. gol ove sezone, a prvi nakon šest mečeva. Napadač Sutjeske je sredinom prvog dijela ušao u igru umjesto povrijeđenog Marušića.

Konačan rezultat postavio je Grivić u 66. minutu nakon akcije Markovića i Marka Ćetkovića.

Trijumf Nikšićana mogao je bude i ubjedljiviji. Igor Pajović je u prvom dijelu pogodio prečku, dvije šanse imao je Milutin Osmajić, a ogromnu priliku propustio je Marko Ćetković u 73. minutu kada je povukao kontru, izašao sam ispred golmana domaćih i šutirao pored gola.

OFK Titograd je prijetio preko kapitena Ivana Novovića, ali je njegove udarce zaustavio Suad Ličina.

Naredno kolo na programu je u srijedu. Sutjeska gostuje Petrovcu, a OFK Titograd u gradskom derbiju dočekuje Podgoricu.