Bajernu derbi na "Red Bul areni" i otvroren put ka devetoj uzastopnoj tituli u Njemačkoj

3133 pregleda 3 komentar(a)
Miler je Gorecki otvorio prostor za nebranjiv šut, Foto: REUTERS

Bajern je na pragu devete uzastopne Salatare!

I bez prvog strijalca Roberta Levandovskog, Bavarci su slavili u derbiju na stadionu najbližeg pratioca Lajpciga sa 1:0, i sedam kola prije kraja došli do sedam bodova prednosti.

Igrač odluke bio je Tomas Miler, koji je sjajno prihvatio loptu u 38. minutu iznenadio čuvara i dao povratnu loptu Leonu Gorecki, koji je sa 12 metara zakucao pred stative.

Lajpcig, za razliku do prvog derbija na "Aliajnc areni", u kojem je Miler sa dva gola donio remi Bavarcima (3:3), nije bio opasan.

Naročito ne u prvom poluvremenu. Početkom nastavka su probali igrači Julijana Nagelsmanam, ali je Mauel Nojer u par navrata pokazao zašto je neprikosnoven na golu prvaka Evrope i svijeta.

Bavarci su odbili napade, opet su u finišu bili bolaj ekipa ali nisu stigli do drugog pogotka.