Žota ušao, torpedovao Arsenal i upozorio Real

8625 pregleda 0 komentar(a)
Žota slavi prvi gol u Londonu, Foto: Reuters

U danu kada su i teorijski ostali bez šansi da odbrane titulu, pa i da Mančester siti izgubi sve mečeve do kraja, fudbaleri Liverpula pokazali su da će se do kraja boriti za plasman u Ligu šampiona.

"Redsi" su ubjedljivo savladali Arsenal u Londonu 3:0, došli do petog mjesta, sa dva boda manje od četvrtog Čelsija.

Imaju prednost nad Vest Hemom i Totenhemom, ali i utakmicu više, te dvije od Evertona, koji je, takođe, rival za mjesto u evropskoj eliti naredne sezone.

Čovjek odluke na Emirejtsu bio je Diogo Žota, koga je Klop do 61. minuta držao na klupi.

Tri minuta nakon ulaska u igru, Portugalac je otvorio put ka pobjedi, a do kraja se upisao i za konačnih 3:0.

Između dva njegova gola pogodio je i Mohamed Salah.

Liverpul je tako napravio sjajan uvod za gostovanje Realu u utorak, u prvom meču četvrrtfinala Lige šampiona.