Njukasl - Totenhem 2:2

6836 pregleda 0 komentar(a)
Gol Njukasla za 2:2, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.04.2021. 19:51h

Totenhem je mogao do zone Lige šampiona, vodio u Njukaslu 2:1, ali ostao bez pobjede i na petom mjestu - 2:2 je završen meč na Sent Džejms parku.

Njukasl je poveo u 28. minutu, nakon serije grešaka odbrane Murinjovog tima, asistencije Longstafa i gola Žoelitona.

Totenhem ima, međutim, najboljeg napadača u Premijer ligi, sjajnog Harija Kejna, koji je u prvom narednom napadu izjednačio, a zatim četiri minuta kasnije preokrenuo.

Kejn je u finišu mogao do het-trika, ispriječila se stativa, da bi kazna stigla.

Opet je nesigurna bila odbrana gostiju, Vilok je bio najprisebniji i odbijenu loptu od prečke poslao u mrežu za 2:2.

Sparsi su šesti put ove sezone propustili šansu da osvoje tri boda kada su imali prednost na poluvremenu.

Treći uzastopni poraz doživio je Fulam i ostao je na tri boda ipod zone spasa, s tim, da ima utakmicu više od Njukasla. Fulam je poveo na gostovanju Aston Vili golom Aleksandra Mitrovića u 61. minutu, a u narednom je u ekipu "vilenjaka" ušao Egipćanin Trezege.

On je sa dva gola, u 78, i 81. minutu potpisao preokret, a pobjedu je obezbijedio Oli Votkins u 87. minutu za konalčnih 3:1.

Preokretom je u prvoj utakmici dana Sautempton dobio Barnli, iako su gosti vodili sa 2:0, na kraju je domaćin slavio sa 3:2.