Rasizam u La Ligi? Valensija napustila teren zbog Dijakabija

Defanzivac "slijepih miševa" na meti rivala

16230 pregleda 5 komentar(a)

Duel Kadisa i Valensije u španskoj La Ligi je na dvadesetak minuta bio prekinut nakon što je gostujući tim napustio teren zbog navodnog razisma.

Defanzivac Muktar Dijakabi je, naime, optužio protivničkog igrača Huana Kalu da ga je vrijeđao na rasnoj osnovi.

Sve se dogodilo u 29. minutu u gužvi u kaznenom prostoru Valensije, a na snimku se vidi kako Dijakabi, dok napad rivala uveliko traje, juri Kalu po terenu...

U trenutku prekida je rezultat bio 1:1 - upravo je Kala bio strijelac za Kadis, na drugoj strani je pogodio Kevin Gameiro.

Neizvjesnost nije dugo trajala, utakmica je nastavljena, a Dijakabi je zamijenjen...

"Tim je održao sastanak i odlučio da nastavi utakmicu kako bi se borio za čast kluba. Valensija osuđuje rasizam bilo koje vrste", objavio je klub.

Suština je da niko od sudija nije čuo uvredu, igrači Valensije su se solidarisali ali bez čvrstih dokaza rizikovali su poraz službenim rezultatom i druge kaznene mjere.

Zato su se vratili na teren nakon 25 minuta prekida, ali Dijakabi je zamijenjen i nije više izlazio na teren.

Valensija je izgubila pogotkom Maura u 88. minutu.