Atletiko bez Savića pao u Sevilji, borba za titulu potpuno otvorena

Sevilja na svom terenu slavila protiv Atletika prvi put od novembra 2016. godine

7747 pregleda 0 komentar(a)
Akunja je iskoristio prostor otvoren izostankom Savića, Foto: REUTERS

Sevilja je potpuno otvorila prvenstvo - Atletiko je pao na Pishuanu, izgubio 1:0, i istopio prednost na vrhu.

Real je prišao "kolćonerosima" na tri boda, a Barselona u ponedjeljak može da se primakne na samo bod, ako pobijedi Valjadolid na svom terenu.

Sevilja je bila bolja i ekipa koja je više željela trijumf, a prvu veliku šansu - penal Lukasa Okamposa odbranio je Jan Oblak u 8. minutu. Penalu je prethodio nesmotren start Saula.

Sevilja je napadala, i to joj se isplatilo u 70. minutu, kada je Akunja na centaršut Navasa glavom postigao prvi gol u dresu Andalužana.

Probao je potom Atletiko, ali bezuspješno, čak i u nadoknadi kada je Luis Sures sjajno uposlio Koreu, koji je sa sedam metara šutirao u golmana Bona.

Stefan Savić nije igrao, jer je neposredno pred utakmicu osjetio bolove u želucu.