„Čekićari” lete ka Ligi šampiona: Vest Hem preoteo 4. mjesto Čelsiju

Tim Dejvida Mojesa nakon pobjede na gostovanju Volvsu (3:2) ima 52 boda, jedan više od „plavaca”, a tri od Liverpula i Totenhema. Šansu da se uključi u borbu za elitu ispustio Everton remijem sa Kristal Palasom

6198 pregleda 0 komentar(a)
Dejvid Mojes slavi sa strijelcima Džesijem Lingardom i Džarodom Bouvenom, Foto: Reuters

Na osam kola do kraja Premijer lige, na 4. mjestu je tim kojem se prije početka sezone predviđala borba za opstanak, Vest Hem.

„Čekićari” su pobjedom na gostovanju Volvsu (3:2) preoteli Čelsiju 4. mjesto. Tim Dejvida Mojesa ima 52 boda, jedan više od „plavaca”, a tri od Liverpula i Totenhema.

Gosti iz Londona su poveli golom probuđenog Džesija Lingarda u 6. minutu, u 14. je povisio Pablo Fornals, a u 38. je pogodio i Džarod Bouven, koji je malo prije toga zamijenio povrijeđenog Majkila Antonija.

Leander Dendonker je smanjio u 44. minutu, mladi Fabio Silva pogodio za 2:3 u 68, ali do kraja više nije bilo šansi.

Veliku priliku da se do kraja uključi u borbu za Ligu šampiona je propustio Everton, koji je na „Gudisonu” remizirao sa Kristal Palasom (1:1).

„Karamele” su vodile od 56. minuta, ali je tačno pola sata kasnije izjednačio Miši Batšuaji.

Everton ima 47 bodova, ali i meč manje od svih rivala iz vrha.