Nejmar kreirao, Mbape pogađao: Kraj nestvarne serije Bajerna, pobjeda Čelsija u Sevilji

Revanš mečevi na programu su 13. aprila

44559 pregleda 10 komentar(a)
Ažurirano: 07.04.2021. 23:03h

Fudbaleri PSŽ savladali su večeras Bajern u Minhenu 3:2 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok je Čelsi na neutralnom terenu u Sevilji savladao Porto 2:0.

Bajern je poražen u Ligi šampiona nakon dvije godine i 19 odigranih mečeva, na kojima je njemački gigant 18 puta slavio, a jednom remizirao. Posljednji poraz u Ligi šampiona Bajern je pretrpio 13. marta 2019. kada ih je u revanšu osmine finala u Minhenu savladao Liverpul 3:1. "Redsi" su te sezone osvojili titulu šampiona Evrope.

Sjajan meč odigran je večeras u Minhenu, ponovo je blistao Kilijan Mbape, a odličnu ulogu imao je i Nejmar.

Prvi gol na "Alijanc areni" viđen je u trećem minutu. PSŽ je krenuo u napad, Nejmar pronašao Mbapea, koji je matirao Nojera. Doduše, golman Bajerna je u ovoj situaciji morao bolje da reaguje.

Na drugi pogodak čekalo se do 28. minuta. Ponovo je asistent bio Nejmar, a ovog puta mrežu šampiona Evrope pogodio je Markinjoš. Dva udarca u okvir gola i dva pogotka francuskog šampiona.

Bajern je pritiskao, imao inicijativu, stvarao šanse, ali su promašivali Miler, Gorecka i Sane. Blistao je u tim trenucima golman PSŽ-a, Kejlor Navas, koji je u 37. minutu ipak morao da vadi loptu iz mreže - Benžamin Pavar je centrirao, a Erik Maksim Čupo Moting, koji je mijenjao povijeđenog Robeta Levandovskog, smanjio rezultat.

Bajern - PSŽ grafika

Bajern je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu i do izjednačenja došao nakon prekida u 60. minutu. Džošua Kimih je ubacio loptu, Tomas Miler skočio i postigao pogodak.

Činilo se da će Bavarci uspjeti da slome protivnika. Kružili su oko gola rivala stvarali šanse, nijesu ih iskoristili, a onda su primili gol iz kontre - Anhel di Marija je pronašao Mbapea, a fudbaler PSŽ-a postigao još jedan gol i postavio konačan rezultat.

Nakon het-trika Barseloni u prvom meču osmine finala, Kilijan Mbape je pokazao da je čovjek za velike utakmice.

U drugom meču večerašnjeg programa Čelsi je na neutralnom terenu u Sevilji sa 2:0 savladao Porto.

Porto - Čelsi grafika

"Plavci" su poveli u 32. minutu, kada je Žoržinjo proigrao Maunta, a mladi Englez savladao Markesina.

Drugi gol postigao je Ben Čilvel pet minuta prije kraja meća.

Revanši u Parizu i ponovo u Sevilji na programu su 13. aprila.

Bajern Minhen - PSŽ 2:3 (Čupo Moting 37, Miler 60. - Mbape 3, 68, Markinjoš 28.)

Porto - Čelsi 0:2 (Maunt 33, Čilvel 85.)

Tok mečeva

Završen je meč u Sevilji. Porto - Čelsi 0:2. Veliki korak "plavaca" ka polufinalu.

85. minut - Čelsi je postigao i drugi gol. Ben Čilvel je pogodio mrežu Porta.

68. minut - PSŽ ponovo vodi, još jedan gol Kilijana Mbapea! Iskupio se za raniji promašaj. Još jedno sjajno veče mladog Francuza.

60. minut - Bajern je izjednačio, Tomas Miler je pogodio mrežu PSŽ-a. Kimih je izveo slobodan udarac, a nakon njegovog centaršuta Miler je glavom savladao Navasa.

52. minut - dvije velike prilike za Nejmara i Mbapea. Bajern je preživio ovaj napad PSŽ-a, potom imao priliku preko Alabe i Pavara, ali je golman Parižana, Kejlor Navas izvanredno reagovao.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme u Minhenu i Sevilji. PSŽ vodi protiv Bajerna 2:1, dok Čelsi ima minimalnu prednost protiv Porta.

PSŽ je poveo nakon tri minuta golom Klijana Mbapea, da bi 25 minuta kasnije Markinjoš udvostručio prednost. Oba puta asistent je bio Nejmar.

Gol za Bajern postigao je Čupo Moting u 37. minutu

Čelsi protiv Porta vodi zahvaljujući golu Mejsona Maunta.

42. minut - već druga izmjena u Bajernu. Boateng je zamijenio Zilea. Pretohodno je Dejvis ušao umjesto Gorecke.

37. minut - Bajern je smanjio na 1:2. Erik Maksim Čupo Moting pogodio je mrežu bivšeg kluba.

33. minut - poveo je i Čelsi. Strijelac Mejson Maunt.

28. minut - PSŽ vodi 2:0. Markinjoš je savladao Nojera, još jedna asistencija Nejmara. Šok za domaće, koji su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili francuskom šampionu. Nažalost, Markinjoš je dva minuta nakon gola zbog povrede morao da napusti teren.

20 minuta igre - žestoki naleti Bajerna. Pokušali su Miler, Gorecka i Sane, ali je večeras raspoložen golman PSŽ-a, Kejlor Navas. Na drugoj strani Draksleru je poništen gol, jer je Mbape bio u ofsajdu.

U Sevilji i dalje nema golova.

Treći minut - PSŽ je poveo u Minhenu - Kilijan Mbape je savladao Nojera, koji je morao bolje da reaguje. Asistirao je Nejmar. Minut prije gola šansu je imao Bajern, ali je Čupo Moting pogodio prečku.