"Ludak" šokirao Gvardiolu, Lids sa deset igrača srušio Siti

8212 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Lidsa, Foto: Reuters

Za Pepa Gvardiolu je Marselo Bjelsa najbolji trener na svijetu i to je mnogo puta ponovio.

Nakon današnjih 90 minuta na Etihadu, Gvardiola se "naklonio" Argentincu, koga u fudbalskim krugovima zovu "Ludak" - Lids je šokantno slavio protiv Mančester sitija 2:1, iako je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje.

Bilo je, naravno, potrebno i mnogo sreće da se dođe do tog rezultata, gosti su iz dva šuta postigli dva gola, domaćin iz 29 samo jedan, ali pamtiće se rezultat i velika pobjeda simpatičnog tima iz Jorkšira.

Stjuart Dalas je bio heroj Lidsa, dvostruki strijelac.

Pogodio je za 1:0 efektno u 42. minutu sa ivice šesnaesterca.

Tri minuta kasnije Lids je ostao sa desetoricom, nakon isključenja Kupera zbog brutalnog starta.

Siti je sa igračem više napadao, šutirao, stvarao šanse, a Feran Tores 15-ak minuta prije kraja izjednačio.

Kada se očekivao preokret, uslijedio je završni udarac Dalasa u 91. minutu - odlična kontra, sjajna lopta Alioskog i realizacija napadača iz Sjeverne Irske.