Knauf heroj Dortmunda, ali Ajntraht je jako daleko

Borusija Dortmund slavila u Štutgartu i sada zaostaje sedam bodova za mjestom koje vodi u Ligu šampiona

7782 pregleda 0 komentar(a)
Ansgaru Knaufu čestitaju saigrači na sjajnom golu, Foto: REUTERS

Borusija Dortmund je slavila u Štutgartu u spektakularnoj utakmici, koju je riješila preokretom - 3:2.

Povele su "švabe" pogotkom Austrijanca Saše Kalajdžića na asistenciju organizatora igre, Hrvata Borne Sose u 17. minutu.

Gosti su su u 52. minutu već vodili, pošto je nakon gola Belingema u 47. minutu, gol postigao i kapiten Marko Rojs.

Dortmund je bio bolja ekipa, ali je rezervista Didavi u 78. minutu iskoristio neopreznost odbarne. Ipak, samo dva minuta kasnije u trećem nastupu 19-godišnji Ansgar Knauf je donio pobjedu "milionerima". On je u igru ušao u 67. minutu.

Borusija sada zaostaje za Ajntrahtom sedam bodova u borbi za četvrtu poziciju i mjesto u Ligi šampiona.