Juve siguran, Napoli preskočio Atalantu, SMS lansirao Lacio u 92.

"Stara dama" savladala Đenovu 3:1, Rimljani slavili u Veroni, Roma bolja od Bolonje

5894 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 11.04.2021. 19:56h

Juventus je opavdao ulogu favorita protiv Đenove i nastavio da pritiska drugoplasirani Milan na tabeli Serije A.

"Stara dama" je slavila 3:1, pa i dalje ima bod manje od "rosonera", ali i 12 minuta u odnosu na lidera Inter koji je danas slavio 11. put zaredom.

Već u 4. minutu je Dejan Kuluševski načeo "grifone", a sredinom prvog poluvremena Alvaro Morata je povisio na 2:0.

Gosti su početkom nastavka smanjili preko Đanluke Skamake, ali Juve nije imao problema - neizvjesnost je otklonio rezervista Veston Mekeni...

Napoli je u srijedu protiv Juventusa prekinuo seriju od četiri trijumfa, ali se u Đenovi vratio na pravi put - savladao je Sampdoriju 2:0 i makar do večeras preuzeo četvrto mjesto od Atalante.

Tri bitna boda Napolitancima na "Marasiju" donijeli su Fabijan Ruis i Viktor Osimen.

A Lacio je ostao u igri za Top 4 nakon pobjede u Veroni pogotkom Sergeja Milinković-Savića (1:0).

Srpski vezista je pogodio u 92. minutu i učinio da Rimljani izbjegnu prvi remi u prvenstvu nakon 13 utakmica.

Posljednji put je meč Lacija završen bez pobjednika 3. januara (1:1 protiv Đenove).

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je odigrao 90 minuta, i to na poziciji štopera.

Od mjesta koje vodi u Ligu šampiona ne odustaje ni Roma, koja je na "Olimpiku" savladala Bolonju 1:0.

Jedini gol postigao je Borha Majoral u 44. minutu.