Totalna dominacija Budućnosti - "plavi" u Nikšiću stavili tačku na prvenstvo

Jedini gol na stadionu kraj Bistrice postigao je Lazar Mijović u 88. minutu

29109 pregleda 89 reakcija 21 komentar(a)

Budućnost je pošla u Nikšić svjesna da joj bod garantuje titulu, a osvojila je sva tri i u velikom stilu stigla do petog naslova, drugog zaredom, a trećeg u posljednjih pet godina.

"Plavi" su savladali Sutjesku 1:0, a jedini gol je postigao Lazar Mijović u 88. minutu nakon velike greške defanzivca domaćina Darka Bulatovića.

Do tog detalja u finišu, djelovalo je da će se mreže teško zatresti, jer je za 88 minuta viđena samo jedna velika šansa.

Imala je Budućnost u prvom poluvremenu kada je Igor Ivanović prevario Vladana Giljena, ali je Bulatović sa gol-linije spriječio već viđeno vođstvo Podgoričana.

Tim Mladena Milinkovića je tako sedam kola prije kraja pobjegao Sutjesci na 26 bodova razlike.

Tako će se 11. aprila pamtiti kao dan kada je Budućnost ozvaničila šampionsko slavlje, mada je sve bilo jasno i mjesecima unazad...

Budućnost je tako postala najtrofejniji crnogorski tim.

Ovo joj je sedmi pehar od sticanja nezavisnosti - pored pet titula, ima i dva trofeja u Kupu.

Rudar ima šest - dva puta je bio prvak Crne Gore, a četiri puta osvajač najmasovnijeg takmičenja.