"Crveni đavoli" i u revanšu bolji od Granade, Ajaks nije mogao više od remija u Rimu

8830 pregleda 1 komentar(a)
Postigao je 30. gol za Romu na evropskoj sceni: Džeko, Foto: Reuters

Dinamo iz Zagreba je imao još jednu fantastičnu sezonu na međunarodnoj sceni, ali joj je došao kraj u četvrtfinalu Lige Evrope.

"Modri" su nakon poraza 1:0 u Zagrebu bili veliki autsajderi, a izgubili su i u revanšu od Viljareala.

Sada je bilo 2:1 za "žutu podmornicu" koja je do prednosti stigla u finišu prvog poluvremena golovima Alkasera i Morena.

Kasnije je poraz hrvatske ekipe ublažio Oršić.

Viljareal će u polufinalu igrati protiv Arsenala, koji je bilo nemilosrdan prema Slaviji u Pragu - 0:4.

Očekivao se mnogo teži posao za "tobdžije" nakon 1:1 u Londonu, ali na terenu dileme nije bilo - već na poluvremenu su gosti vodili 3:0.

Pogađali su Pepe, dva puta Lakazet i Saka...

A u drugom polufinalu slijedi derbi - sastaće se Mančester junajted i Roma.

"Crveni đavoli" su imali lak posao protiv Granade na "Old trafordu" pošto su u Španiji prije sedam dana pobijedili 2:0.

I večeras su trijumfovali istim rezultatom (pogodio je Kavani, uz autogol Valjeha).

Roma je imala teži zadatak, ali ga je riješila - remizirala je sa Ajaksom na "Olimpiku" (1:1) poslije trijumfa u Amsterdamu 2:1.

Ajaks je vodio od 49. minuta i gola Brobija, da bi "vučici" remi donio Džeko 30. pogotkom na evropskoj sceni u dresu rimskog kluba.

Polufinalni dueli su na programu 29. aprila i 6. maja, finale je 26. maja u poljskom Gdanjsku.

Pobjednik Lige Evrope obezbijediće plasman u Ligu šampiona naredne sezone.