Rulet na Sent Džejms parku: Njukasl dobio premiju protiv Vest Hema

Njukasl savladao Vest Hem 3:2

3527 pregleda 0 komentar(a)

Vest Hem je na Sent Džejms parku mogao da napravi još jedan korak ka senzacionalnom plasmanu u Ligu šampiona, ali je zaustavljen u važnom momentu - Njukasl je slavio 3:2.

To je rezultat koji je obradovao Čelsi i Liverpul, dva velikana koja kaskaju za timom iz Londona u borbi za mjesto u evropskoj eliti.

Sjajan meč, tipični premijerligaški, odigran je u Njukaslu.

Domaćin je na poluvremenu vodio 2:0, uz dva veoma srećna gola.

Prvi je bio autogol Diopa, a drugo pogodak Žoelitona, nakon katastrofalne greške golmana Fabijanskog, kome je lopta ispala iz ruke poslije kornera.

Pritom, gosti su od 36. minuta ostali sa desetoricom, jer je isključen Douson.

Vest Hem, međutim, ima veliki karakter ove sezone, pa je i sa igračem manje stigao do 2:2, preko Diopa u 73. i Lingarda iz penala u 78. minutu.

Obično, kod takvog preokreta timovi spuste ritam, ali na Sent Džejms parku se igralo do kraja otvoreno.

I takva igra donijela je premiju domaćinu - Vilok je pogodio za 3:2 sedam minuta prije kraja.