Atalanta preskočila Juve, Lacio slavio u goleadi, Torino blizu opstanka

Malinovskij pogodio za trijumf "boginje" nad aktuelnim šampionom

11136 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 18.04.2021. 20:01h

Atalanta je savladala Juventus u derbiju i preuzela treće mjesto na tabeli Serije A.

Nakon trijumfa 1:0, koji je potpisao Ruslan Malinovskij golom u 87. minutu, "boginja" ima dva boda više od "stare dame", te dva manje od drugoplasiranog Milana.

U ne previše zanimljivom derbiju u Bergamu je domaćin nagrađen za to što je makar pokušavao da pobijedi, za razliku od tima Andree Pirla u kojem nije bilo Kristijana Ronalda.

U samom finišu Malinovskij je prvo probao iz slobodnog udarca, a onda i pogodio mrežu sa preko 20 metara...

Bio je to prvi ligaški trijumf Atalante nad Juveom još od februara 2001. godine.

U plasman u Ligu šampiona vjeruje i Lacio nakon pete uzastopne pobjede.

Rimljani su savladali Benevento (5:3) i imaju četiri boda minusa uz meč manje od Juventusa.

Ćiro Imobile je postigao dva gola i prekinuo niz od više od dva mjeseca bez gola, a stigao je i da promaši penal...

Pored njega, strijelac je bio i Hoakin Korea, dok su autogole upisali Fabio Depaoli i Lorenco Montipo.

U timu Lacija je cijeli meč odigrao Adam Marušić.

Roma je izgubila od Torina koji je sve bliži opstanku.

Toro je poslije preokreta pobijedio 3:1, pa uz meč manje ima i pet bodova više od Kaljarija koji je u zoni ispadanja.

Borha Majoral je pogodio za "vučicu", a onda su preokret u drugom poluvremenu režirali Antonio Sanabrija, Simone Zaza i Tomas Rinkon.

Bolonja je bila ubjedljiva protiv Specije - slavila je 4:1.