Bajern na pobjedu od titule, Šalke ispao

Ajntraht je u Frankfurtu svladao Augsburg i privremeno se probio na treće mjesto

5219 pregleda 0 komentar(a)

Fudbalere Bajerna jedna pobjeda dijeli od devetog uzastopnog naslova prvaka Njemačke nakon što su u 30. kolu svladali na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 2:0, a Lajpcig izgubio 2:1 na gostovanju u Kelnu.

Bajern je pobjedu osigurao već u prvih 13 minuta utakmice. Kamerunski napadač Šupo-Moting je doveo Bavarce u vođstvo, a Džošua Kimih postavio konačnih 2:0 preciznim udarcem s ivice kaznenog prostora.

Istim rezultatom je Ajntraht je u Frankfurtu svladao Augsburg i privremeno se probio na treće mjesto. Hintereger je u 37. minutu doveo domaćina u vodstvo, a u 58. minutu je Silva na ubacivanje Kostića pogodio za 2:0. Gosti su mogli da se vrate u utakmicu u 73. minutu, ali je Finbogason promašio penal.

Arminija je u Bilefeldu savladala Šalke sa 1:0 i povećala šanse za opstanak u Bundesligi, dok je tim iz Gelzenkirhena i matematički ispao.