Debi iz snova najmlađeg trenera u istoriji Premijer lige: Totenhem slavio bez Murinja

6501 pregleda 0 komentar(a)
Rajan Mejson nakon meča, Foto: Reuters

Totenhem je večeras promovisao najmlađeg trenera u istoriji Premijer lige i eru bez Žozea Murinja počeo pobjedom.

Na debiju 29-godišnjeg Rajana Mejsona savladao je Sautempton u dramatičnom meču u Londonu 2:1, poslije preokreta i bez povrijeđenog Harija Kejna.

Mejson, dijete Totenhema, bivši fudbaler tog kluba (upisao je i nastup za reprezentaciju Engleske), koji je 2018. godine morao da završi karijeru zbog teške povrede koljena, naslijedio je Portugalca do kraja sezone, imao debi iz snova, ali da li je i pokrenuo uspavanu ekipu - tek će da se vidi.

Spursi su makar pokazali karakter i reagovali u drugom poluvremenu, nakon što je Dani Ings doveo goste u vođstvo u 30. minutu.

Izjednačio je Garet Bejl pola sata prije kraja, da bi u posljednjim trenucima meča Son Hjong Min iz penala donio preokret za prvu pobjedu poslije tri kola i nastavak borbe za četvrto mjesto...