Murijel promašio nemoguće na "Olimpiku", Atalanta iz dominacije osvojila samo bod protiv Rome

Nestvaran promašaj Kolumbijca

6441 pregleda 0 komentar(a)

Atalanta je sve do dvadesetak minuta prije kraja imala prednost, stvarala šanse kao na traci u Rimu, jurila ka drugom mjestu na tabeli Serije A.

Na kraju je rizikovala i da izgubi i morala je da se pomiri sa remijem - završeno je 1:1, pa su se tom rezultatu najviše obradovali Milan, Juventus, Napoli, Lacio..., rivali sastava iz Bergama za mjesto u Top 4.

"Boginji" je prednost donio Ruslan Malinovskij u prvom poluvremenu u kojem "vučica" nije ni zaprijetila, kasnije je šansu nad šansama propustio Luis Murijel da vjerovatno otkloni sve dileme...

A onda se sve promijenilo u 69. minutu kada je lijevi bek Atalante Robin Gosens dobio drugi žuti karton.

Od tog momenta je i Roma skupila hrabrost i krenula u napade, što joj se isplatilo već u 75. kada je Brajan Kristante sa skoro 30 metara zatresao mrežu.

Imao je potom veliku šansu Edin Džeko, pa na drugoj strani Murijel, ali se rezultat nije promijenio.

Atalanta dijeli treće mjesto s Juveom, Milan ima bod više...