Barsa uradila domaći zadatak protiv Hetafea

Katalonci slavili 5:2 uz dva gola Mesija

5316 pregleda 2 komentar(a)

Hetafe je u nedjelju zaustavio Real Madrid, nedavno je „koštao” dva boda i Atletiko, ali protiv Barselone nije imao šansi.

Katalonci su na „Nou kampu” slavili 5:2 i smanjili minus u odnosu na lidera Atletiko - imaju pet bodova manje, ali i meč manje.

Lionel Mesi je u prvom poluvremenu bio dvostruki strijelac - postigao je prvi i treći gol „blaugrane”.

Hetafe je bio izjednačio na 1:1 (autogol Klemena Lenglea), ali su na isti način i primili gol za 2:1.

Novu prednost Barsi tako je donio autogol Sofijana Šakle nakon nesporazuma sa golmanom Davidom Sorijom.

Barsa u nastavku nije mnogo rizikovala, Hetafe je iz penala Enesa Unala smanjio, da bi do kraja mrežu tresli Ronald Arauho i Antoan Grizman iz penala.