Bajern još nije osvojio titulu, Borusija sve bliže Ligi šampiona

9312 pregleda 0 komentar(a)
Kvaizon daje drugi gol za Majnc, Foto: REUTERS

Bajern još nije osvojio titulu - umjesto pobjede za kraj, stigao je poraz na gostovanju Majncu 2:1.

Bavarci imaju 10 bodova prednosti nad Lajpcigom, koji u nedjelju dočekuje Štutgart.

Do kraja su tri kola, Salatara može da dođe u Minhen ako prvi pratilac ne pobijedi sjutra.

Majnc je do treće vezane pobjede, pete u posljednjih sedam kola, došao u prvom dijelu golovima Burkarta i Kvaizona...

Poraz je ublažio Robert Levandovski 36. pogotkom u šampionatu, u prvom meču nakon povrede zbog koje je propustio četiri bundelligaške utakmice i oba meča četvrtfinala Lige šampiona...

Erling Haland je zadržao Borusiju u igri za Ligu šampiona - Norvežanin je sa dva gola srušio Volsfburg u derbiju 31. runde, 2:0.

Haland je pogodio u 12. i 68. minutu - drugi gol je bio spektakularan, kombinacija brzine, snage i vrhunske realizacije.

On je postigao 25 golova na 26 mečeva u prvenstvu, a "milioneri" u međusobnim duelima sa Volfsburgom imaju 12 pobjeda u posljednjih 13 mečeva.

"Vukovi" u posljednjih devet međusobnih duela nisu ni postigli gol...

A dan za "milionere" je postao još bolji, jer je Ajntraht izgubio na gostovanju Bajer Leverkuzenu 3:1.

Sve vrijedno pomena se dešavalo u finišu - "verkself" je poveo 2:0 golovima Liona Bejlija u 70. i Lukasa Alarija u 80. minutu, Andre Silva smanjio u 91, da bi čim se krenulo sa centra pogodio Kerem Demirbaj.

Na tri kola do kraja, velikan iz Dortmunda je peti sa 55 bodova, Volfsburg ima 57, a tim iz Frankfurta 56.