Kristijano Ronaldo je prvi strijelac lige sa 27 golova

6558 pregleda 0 komentar(a)
Juventus je preokretom slavio u Udinama, Foto: REUTERS

Juventus je predao krunu, čestitao Interu prekid serije od devet uzastopnih Skudeta, a onda se mučio u Udinama.

Ipak je "stara dama" slavila, uprkos podatku da je Udienze vodio od 10. minuta, pogotkom Moline na asistenciju De Paula.

Imao je potom Udineze izglednijih šansi od favorizovanog rivala,a li ih je propustio a gosti su dočekali grešku. Napravio je najbolji igrač "zebri" De Paul, koji je igrao rukom i skrivio penal.

Siguran sa 11 metara u 83. minutu bio je Portugalac Kristijano Ronaldo.

Potom je Andrea Pirlo u igru uveo Rabijoa, a Francuz je iskoristio ukazanu priliku da asistencijom Kristijanu Ronaldu u 89. minutu pomogne ekipi da slavi.

I kod pobjedničkog gola je CR7 imao pomoć u lošoj rekaciji golmana Simona Skufeta.

CR7 je prekinuo niz od tri utakmice bez gola i došao je do skora od 27 goova i prvi je strijelac Serije A.

A Roma je u posljednja četiri kola osvojila samo bod, pošto je poražena na gostovanju Sampdoriji - 2:0. Potugalac Adrijen Silva u finišu poluvremena a u nastavku Jankto (66) su bili striejlci.

Imala je Roma šansu da se vrati, ali ej Džeko promašio penal u 72. minutu.