Pogledajte izvještaje sa utakmica 17. kola prve lige

Sutjeska nastavila seriju, Budućnost slavila na Zlatici, Rudar konačno pobijedio u gostima
53 pregleda 0 komentar(a)
FK Sutjeska - FK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.12.2017. 17:09h

Sutjeska je imala samo jači trening protiv Dečića, koji nijejednog trenutka nije bio ravnopravan rival raspoloženom lideru.

Izabranici Nikole Rakojevića su poveli u osmom minutu. Stefan Denković je sa lijeve strane šutirao, lopta zakačila nekog iz odbrane gostiju i završila u mreži.

Sredinom poluvremena Stefan Lončar je duplirao prednost, poslije lijepe akcije u kojoj su učestvovali Ivanović i asistent Denković.

Sutjeska je imala nekoliko šansi da napuni mrežu rivala, promašila bar tri zicera, prije nego što je Denković kompletirao sjajnu partiju i pogodio za konačnih 3:0 u 40. minutu.

JWPlayer video mesto

Budućnost je gostovala na Zlatici, pod vođstvom trenerskog tandema Jelenić – Vuković i ostvarila tek drugu pobjedu u gostima ove sezone.

Slavila je protiv Koma, koga vodi Duško Vlaisavljević, najozbiljniji kandidat da dođe na klupu “plavih”.

Gol za tri boda postigao je Alen Melunović, glavom na centaršut Ilije Tučevića sa lijeve strane.

Mladost je ostvarila najubjedljiviju pobjedu ove sezone 5:0 protiv Petrovac.

Raspoložen je bio Admir Adrović koji je upisao het-trik.

Rudar je prvi put ove sezone slavio u gostima. Pljevljaci su pobijedili Iskru u Danilovgradu 2:0.

Armin Bošnjak je u 72. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane domaćina i konfuziju u šesnaestercu da dovede svoj tim u vođstvo.

Devet minuta kasnije Radomir Đalović je postavio konačan rezultat i ovjerio pobjedu, koja bi mogla mnogo da znači Rudaru i najavi izlazak iz velike krize.