Borusija promovisala Bajern u šampiona

Dortmundu derbi protiv Lajpciga i nada u Ligu šampiona, Bajernu titula

5203 pregleda 0 komentar(a)
Rojs je kapitenski poveo ekipu, Foto: REUTERS

Borusija Dortmud je slavila u derbiju 32. kola, protiv Lajpciga sa 3:2, a takvim rezultatom najradosniji je Bajern, koji je promovisan u devetostrukog uzastopnog prvaka, na tri utakmice do kraja sezone za Bavarce.

Lajpcig će tako pred odlazak trenera Julijana Nagelsmana imati priliku da trofej osvoji u finalu Kupa Njemačke za pet dana, baš protiv Dortmunda.

A "milionerima" je pobjeda bila imperativ, vodili su sa 2:0, pogocima kapitena Rojsa u 7, i Džejdona sanča u 51. minutu, ali su gosti izjednačili golovima Klostermana u 63, i Danija Olma u 77. minutu.

Domaći igrači su u finišu više željeli trijumf, jer samo tako ostaju u borbu za Ligu šampiona, a Sančo je krenuo akciju koju je u 87, i završio za važna tri boda.

Dortmund će sjutra navijati za Majnc, jer je na dan pretekao Ajntraht na četvrtoj poziciji.

Volfsburg čvrsto drži treće mejsto današnjom pobjedom nad Unionom - 3:0, Hofenhajm je preokretom dobio Šalke sa 4:2, dok su Verder i Bajer odigrali bez golova.