Bajern u velikom stilu proslavio titulu, Levandovski na gol do rekorda

Poljak u naredne dvije utakmice bi pogotkom dostigao Gerda Milera, sa dva bi bio rekorder. Miler i Alaba već to jesu!

10417 pregleda 39 reakcija 1 komentar(a)
Levanodvski, Miler i Nojer slave devetu uzastopnu Salataru, Foto: REUTERS

Bajern je dočekao Borusiju Menhegladbah znajući da je osvojio devetu uzastopnu Salataru. Ipak, Bavarci se nisu opustili, pa je Menhengldbah poražen sa čak 6:0.

Uz het-trik Poljaka Roberta Levandovskog koji je u 27. nastupu došao do zbira od 39 golova i u posljednje dvije utakmice trebaće mu pogodak da izjednači rekord Gerda Milera. Sa dva, biće novi rekorder.

Prvi gol Levandovski je postigao već u 2. minutu.

Potom se u 23, upisao Tomas Miler, koji je uz Davida Alabu postao rekorder, jer imaju po 10 titula prvaka Njemačke.

U 34. minutu Levandovski je postigao drugi svoj gol, da bi u finišu poluvremena asistirao Komanu za 4:0. Kingsli je sito došao do 10. titule i to sa svega 24 godna, ali šeste u Bajernu. Po dva puta je soavjao Ligu 1 (PSŽ) i Seriju A sa Juventusom.

U nastavku još dva gola, Levandosvki sa penala u 66, i Liroj Sane 20 minuta kasnije na dodavanje Serža Gnabrija, koji se poput Poljaka oporavio od povrede.