"Građani" će sačekati na promociju, "čekićarima" izmiče Liga šampiona

Mančester junajted slavio protiv Aston Vile sa 3:1, Everton slavio na gostovanju Vest Hemu - 1:0

7180 pregleda 0 komentar(a)
Kavani ne prestaje da oduševljava, Foto: REUTERS

Mančester junajted je gubio na poluvremenu utakmice na "Vila parku", ali je u drugom napravio preokret i slavio sa 3:1.

To je rekord lige, pošto je 10. put Mančester juajted slavio preokretom ove sezone.

Tako je i odložio promociju prvaka gradskom rivalu Mančester sitiju.

Traore je bio strijelac za Aston Vilu u 24. minutu, ali su Bruno Fernandeš sa penala u 52, te Grinvud četiri minuta kasnije donijeli preokret.

Portugalac je pogodio deveti put sa penala ove sezone a ukupno 17 golova i uz Sona treći je strijelac lige, iza Salaha (20) i Harija Kejna, koji je postigao 21 gol.

Potom je u igru ušao i Edionson Kavani i u 87. minutu je osigurao pobjedu "đavolima", ali i sigurno mjesto u Ligi šampioan naredne sezone.

Ona iznmuiče Vest Hemu, nakon štos u upravo izgubili na Olimpjjskom satdionu od Evertona sa 1:0.

Dominik Kalvert-Luin je nade "čekićara" da mogu do četvrtog mjesta i elite, uništio u 24. minutu, jedinim pogotkom. Everton se revanširao za poraz na Gudisonu od istog rivala i to identičnim rezultatom, ali je ekipa Karla Anćelotija sada sve bliže izlasku u evrokupove.