Petrovac blizu cilja, Iskra nastavila crnu seriju

Petrovac serijom od pet utakmica bez poraza sve dalje od direktnog ispadanja, Iskra sada u strahu za opstanak

4814 pregleda 2 komentar(a)
Petrovac hit finiša Prve lige, Foto: FK Budućnost

Petrovac je napravio još jedan veliki korak ka opstanku, pošto je slavio protiv Iskre - 1:0.

Petrovčani su sada šest bodova iznad "fenjeraša" OFK Titograda, pa im se smiješi baraž, zahvaljujući nizu od pet utakmica bez poraza, četiri pobjede.

Utakmicu protiv Iskre riješila je kontra Merdovića, koji je izašao sam ispred golmana a onda dodao Mirzi Đurđeviću za gol u 32. minutu.

Iskra je bila bolji rival, napadala je i promašivala šanse, a istakao se i golman Petrovčana Ljubomir Đurović. Pogotovo u 10, i 68. minutu kada je odbranio udarce Jamamota, te u finišu prvog i drugog poluvremena kada je odbranio i šanse Drinčića.

Petrovac je bio i opasan iz kontre, čak i nakon isključenja Igora Vukčevića u 61. minutu, ali Tačibana u 78. minutu nije pogodio u izglednoj šansi.

Nakon 11. utakmice bez pobjede sada je osptanak ugrožen i Iskri, koja je bodovno izjednačena sa Zetom u zoni baraža za popunu Prve lige.