Sevilja "otima" titulu Realu, opet se pita Atletiko

Šampion jedva do boda kod kuće, tim Stefana Savića ponovo favorit za titulu

10950 pregleda 1 komentar(a)

Real Madrid je juče nakon remija Barselone i Atletika znao da mu sve pobjede do kraja sezone u La Ligi garantuju titulu.

I pao je na prvom koraku - osvojio je bod protiv Sevilje na stadionu "Alfredo di Stefano" (2:2) i sada je na dva boda minusa u odnosu na gradskog rivala.

Ovogodišnji Real ima "milion" mana, pokazao je to mnogo puta, potvrdila ih je i Sevilja.

Vodila je golom Fernanda na poluvremenu, kasnije je izjednačio Marko Asensio, a petnaestak minuta prije kraja je viđen detalj koji je vjerovatno usmjerio borbu za titulu.

Real Madrid - Sevilja

Prvo je sviran penal za "kraljevski klub" zbog faula nad Karimom Benzemom, ali VAR tehnologija je uradila svoje - prije te akcije je na drugoj strani rukom igrao Eder Militao pa je jedanaesterac dobila Sevilja.

Ivan Rakitić je prihvatio poklon i iskoristio ga rutinski sa bijele tačke, a Real se na kraju nekako izvukao.

Izbjegao je poraz slučajnim pogotkom Edena Azara kojeg je udarila lopta nakon šuta Tonija Krosa.