Haland - Sančo, ubitačni tandem: Borusija moćno do trofeja

6820 pregleda 1 komentar(a)

Borusija Dortmund je osvojila Kup Njemačke ubjedljivom pobjedom u finalu nad Lajpcigom 4:1.

Pečat na peti trofej u ovom takmičenju, prvi od 2017. godine, dali su Erling Haland i Džejdon Sančo, dva velika talenta, dvostruki strijelci u finalu.

Sančo je otvorio seriju u petom minutu, Haland nastavio sjajnim golom u 28. a prvo poluvrijeme zatvorio je Englez nakon kontre u posljednjim trenucima.

Smanjio je Dani Olmo efektnim golom sa 20-ak metara, da bi Haland riješio sve dileme "slučajnim" pogotkom tri minuta prije kraja.

Edin Terzić će se, tako, u velikom stilu oprostiti od klupe Borusije, koju uzima Marko Roze, dok Julijan Nagelsman bez trofeja ide iz Lajpciga u Bajern.