Iskra u agoniji i blizu baraža nakon 12. meča bez pobjede: Sa Rudarom bez prava na grešku

3222 pregleda 0 komentar(a)

Budućnost nije imala takmičarski motiv, Iskra jeste ogroman, ali motiv nije presudio u Danilovgradu.

Duel koji je domaćinu bio od "životnog značaja" završen je 1:1, pa će Iskra u posljednja dva kola ući kao glavni kandidat da igra baraž za opstanak.

Izgledalo je da Danilovgrađani mogu konačno da prekinu crnu seriju, kada su u 17. minutu poveli, preciznom dijagonalom Šoa Jamamota na asistenciju Ivana Vukovića.

Budućnost je, međutim, umirila rivala samo sedam minuta kasnije, nakon što je Miloš Raičković efektno zahvatio loptu sa 13-14 metara na centaršut Miomira Đuričkovića sa desne strane.

Đuričković je do poluvremena glavom, poslije kornera, pogodio prečku, malo je nedostajalo za potpuni preokret.

U nastavku je Iskra pokušavala, napadala, željela, ali u fudbalu je obično tako - kad je ekipa u padu, teško se izvlači iz krize.

A Iskra je odavno u krizi, nije pobijedila od 28. februara, vezala 12 mečeva bez trijumfa i od kandidata za Evropu došla do ozbiljnog kandidata za ispadanje iz elitnog ranga...

Do kraja je čekaju dva teška duela sa direktnim rivalima - Rudarom kod kuće i Jezerom u gostima.