Napolitanci pobjedom u Firenci na korak od Lige šampiona

Napoliju bi pobjeda 23. maja nad Veronom u Napulju značila siguran put u evropsku elitu

6287 pregleda 1 komentar(a)
Đenaro Gatuzo nadomak velikom uspjehu, Foto: Reuters

Napoli je ostvario važnu pojedu u Firenci, protiv Fiorentine - 2:0. Tom pobjedom Napolitanci su došli u poziciju da o učešću u Ligi šampiona sami odlučuju na stadionu "Dijego Maradona", gdje bi im pobjeda nad Veronom značila učešće u elitnom takmičenju.

Sa druge strane, "ljubičasti" su pekinuli sjajan niz rezultata kojim su obezbijedili opstanak.

Napoli je poveo pogotkom u 56. minutu Insinjea, koji je 11 minuta kasnije asistirao Zjelinskom za konačnih 2:0.

Benevento je ispustio pobjedu protiv Krotonea - 1:1, iako je ekipa Pipa Inzagija vodila od početka utakmice pogotkom Lapadule i imala igrača više.

Simi je u trećem minutu nadoknade umanjio šanse Beneventu za opstanak, jer Torinu u dvije utakmice je dovoljan bod. Jena od njih je protiv Beneventa.

Sampdorija je slavila u Udinama a jedini gol sa penala u 88. minutu je postigao Kvaljarela.