Mornar u Prvoj ligi, Kom slavio u Tivtu i stigao do zone baraža

Barani nakon dvije godine u crnogorskoj eliti

15409 pregleda 120 reakcija 15 komentar(a)

Dva kola prije kraja Amplitudo Druge lige je sve riješeno - fudbaleri Mornara su osigurali plasman elitni rang.

Barani su danas remizirali u Bijelom Polju sa Jedinstvom (2:2) i taj bod im je - zahvaljujući porazu drugoplasiranog Arsenala - donio veliko slavlje, jer 180 minuta prije kraja sezone imaju osam bodova više od Tivćana.

Jedinstvo je golovima Kolića i Dulovića imalo dva gola prednosti nakon 54 minuta igre, a onda su timu Slavoljuba Bubanje remi donijeli Sekulović i Pepić.

Arsenal je izgubio od Koma (2:1), pa su sada Zlatičani treći na tabeli i u zoni baraža za popunu Prve lige.

Domaćin je poveo preko Montenegra u 21, a preokret je uslijedio veoma brzo - pogocima Vučićevića u 28. i Rijusokea deset minuta kasnije.

Kom ima bod više od Igala, koji je na svom terenu poražen od Grblja, i to evrogolom Stanišića - 1:0.

Grbljani su tako povećali šanse da opstanu, jer sada imaju dva boda manje od Ibra - Rožajci su na Bandžovom brdu izgubili od Berana rezultatom 3:2.

Globarević je bio dvostruki strijelac za Berane, mrežu je zatresao i Vilotijević, dok su za Ibar pogađali Horike i Kopitović iz penala.

Bokelj je savladao Drezgu u gostima 2:1.

Marković je autogolom otvorio utakmicu za vođstvo Kotorana, kasnije je izjednačio Krivokapić, a trijumf gostiju je potpisao Popović iz penala u samom finišu susreta.