Alisonova lekcija napadačima Liverpula: Brazilski golman u 95. minutu ispisao istoriju kluba

Alison je pogodio za pobjedu u 95. na gostovanju Vest Bromviču - 2:1, i kao prvi golman-strijelac ušao u anale Liverpula

14614 pregleda 125 reakcija 4 komentar(a)
Beker prvi golman u istoriji LIverpula sa postignutim golom!, Foto: REUTERS

Brazilac Alison Beker je imao problema ove sezone i loših odbrana nakon porodičnih tragedija.

Ipak, ako Liverpul u posljednja dva kola uspije da se plasira u Ligu šampiona biće samo njegova zasluga.

Alison je nakon kornera Liverpula u posljednjem napadu na gostovanju već otpisanom Vest Bromviču, pogodio u petom minutu nadoknade za pobjedu 2:1 i nadu ekipi Jirgena Klopa.

Raspored u posljednja dva kola ide na ruku "crvenima", pošto Čelsi i Lester imaju međusobni meč, a "lisice" imaju i tešku utalmicu sa Totenhemom!

Domaćin je poveo preko Robsona Kanua u 15. minutu, Salah je izjednačio u 33. Obje ekipe su potom imale svoje šanse, ali je pogodio samo Alison.

On je prvi golman u istoriji Liverpula koji je dao gol.